Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 84-2024
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 82
 
 

SEKTÖR

 

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu

Sağlık sektöründe öncü bir rol üstlenen Roche İlaç Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, Roche Türkiye üst düzey bir atamayı duyurdu. Roche İlaç Türkiye’nin 1 Mayıs 2024 itibarıyla Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu.

Farid Bidgoli, 22 yıllık deneyime sahip bir küresel ilaç endüstrisi lideri olarak, profesyonel kariyerine başladığı Roche bünyesine geri dönüyor. Farid Bidgoli, 2017 yılında Roche'a katılarak Roche İran yöneticiliğini üstlendi ve 2019 yılında Roche İlaç Tayland, Myanmar, Kamboçya ve Laos Genel Müdürü oldu. Bidgoli, her iki Genel Müdürlük görevinde de başarılı organizasyonlar geliştirerek, görev süresi boyunca liderlik ettiği şirketlerin büyümesine katkıda bulundu ve hükümetler, STK'lar ve dernekler ile güçlü ortaklıklar geliştirdi.
  Farid Bidgoli Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü oldu

Farid Bidgoli, Roche bünyesine katılmadan önce Birleşik Krallık’ta AstraZeneca ve ABD ve Çin'de MSD ilaç firmasında çeşitli uluslararası görevlerde bulunarak zengin bir deneyim kazandı. Ticari, Pazar Erişim, Medikal, Dijital Sağlık ve Müşteri çözümleri alanlarındaki deneyimi; solunum, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, alerji ve dermatoloji gibi birçok hastalık alanına etki etmesini sağladı.Farid Bidgoli, 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu  

Roche Hakkında
1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır. Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.
Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur. 
Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.  Ayrıntılı bilgi için www.roche.com'u ziyaret ediniz.

 

 
Popüler Sağlık Dergisi

23.05.2024 Z.Ç