Popüler Sağlık Dergisi  
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi_Facebook
Popüler Sağlık Dergisi Twitter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KİTAP KÖŞESİ
 
Türkiye'nin Seyahat Rotaları ile Termal SPA - Wellness Rehberi  

Türkiye'nin Seyahat Rotaları ile Termal SPA - Wellness Rehberi

Yazar: Kollektif
Pusula Yayıncılık ve İletişim

Yeraltından gelen, bulunduğu bölgenin mineralleriyle zenginleşen termal sularının çıktığı coğrafyalar dünyada pek çok seyahat tutkunu için gözde rotaları oluşturuyor. Sağlık açısından önemli olan bu değerli sular, doğanın insanlığa sunduğu şifa olarak görülüyor. Suyla gelen doğal ve sağlıklı yaşam için termal ile SPA & Wellness tesislerinin önemi her geçen gün artıyor.

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra bulunduğu coğrafya açısından kaliteli termal tesislere sahip bir ülke konumunda bulunuyor. Prontotour ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Termal, SPA & Wellness Rehberi Türkiye’nin kültürel zenginlikleri, kadim tarihi, doğal güzelliklerinin yanı sıra en iyi termal tesisleri ve SPA & Wellness imkânlarının bulunduğu oteller hakkında detaylı bilgiler veriliyor. Alanında boşluğu doldurmayı amaçlayan kitap, 7 bölge ve 54 şehri kapsayan içeriğiyle yerli ve yabancı turistler için bir seyahat rehberi olarak dikkat çekiyor. Her yıl güncellenerek yeniden basılacak olan rehber, gezginlerin başucu kaynağı olmayı hedefliyor.

 

 

Rasyonel İyileştirme Sanatı ORGANON

Christian Friedrich Samuel Hahnemann

Uyarlama: Dr. Edouard Broussalian
Çeviri: Nurten Özkoray
Yayınevi:İdea Politika Yayınları Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.
Baskı Yılı: 2013
Sayfa sayısı: 126

Homeopati'nin kurucusu Samuel Hahnemann'ın klasik eseri Organon'un Türkçe çevirisi İdea Homeopati tarafından yayınlandı. Avrupa'nın önde gelen homeopati doktorlarından Dr. Edouard Broussalian'ın sunuşu ve düzenlemesiyle yayınlanan kitap, Hahnemann'ın önsözü ile başlıyor.

Kökleri Hipokrat’a dayanan ve 19. yüzyılda Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından geliştirilen Homeopati’nin ana prensiplerini anlatan “Organon”un 6. edisyonu Türkçeye çevrilerek İdea Politika Yayınları tarafından çıkarıldı.

 

Kemoterapi değil Kameltropi

Yazar : Nur SAĞLAMER
Yayın Evi: SABEV
Yayın Tarihi: Mart2012

''Birinci tropiden 15 gün sonra saçlar dökülmeye başlar ve menopoza girersin dediler. Her sabah aynaya bakarken bir şok yaşayıp yaşamayacağımı merak edeceğime kameldan erken davranıp saçlarımı kesersem 1-0 önde olurum. Evet onlar dökülmeden ben kafayı kazıyacağım. Önce alıştırma için normal bir kısa saç kesimi, ardından sıfır numara…Gözüm alışsın yani. Bu ay regl olmadım. Yaşasın! İstediğim zaman denize girebilirim artık. Güneş tepenin ardında saklanıyor saat 6’dan sonra benim için. Kolumu hareket ettirmem lazım. Zorlamadan kendimi yüzüyorum sanki hafifliyorum. Doktorum da bendeki hızlı iyileşmenin denizle ilgili olduğunu söylüyor. Deniz seni çok seviyorum çok…

Ha… menapoz mu ? Ben de daha ne pozlar var…''

Arka Kapak

 
 

YASAL UYARI:Bu site herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Web sitemizdeki bilgilerin hekim konsultasyonu yerine geçmeyeceğini hatırlatırız. Sadece bilgilendirme amaçlı olup, daha fazla bilgi için mutlaka doktorunuza danışınız. Bu web sitesinde yer alan sağlıkla ilgili her türlü haberin sorumluluğu yazarına; sitedeki bilgilerin kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Popüler Sağlık Dergisi web sitesi çerez kulanmamakta ve kişisel veri toplamamaktadır.

Copyright ©populersaglikdergisi.com

 
Copyright © populersaglik.com