Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 75
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 74 Kasım-Aralık 2020l
 
 
SEKTÖR-ATAMA
 
 
 

Özge Nurata Osmanoğlu, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörüolarak atandı.

 

 

Özge Nurata Osmanoğlu, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörüolarak atandı

6 Ocak 2022 - Satış ve pazarlama alanlarında güçlü bir deneyime sahip olan Özge Nurata Osmanoğlu, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak göreve başladı.1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özge Nurata Osmanoğlu, 2001 yılında Sabancı Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Tarsus Amerikan Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Balcı, yüksek lisans eğitimini Amerika’da tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Roche İlaç’ta Ürün Müdürü olarak başladı. Sektörde farklı firmalarda pazarlama ve satış yöneticiliği pozisyonlarında bulunduktan sonra 2014 yılında Menarini Türkiye’ye katılan Balcı, Ülke Müdürlüğü görevine atanmadan önce Menarini Türkiye Satış ve Ticari İşler Direktörü olarak çalışmaktaydı.

 

Özge Nurata Osmanoğlu, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörüolarak atandı.  

Menarini Türkiye Hakkında:

AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır.

 

 
Popüler Sağlık Dergisi
3 Ocak 2022 Z.Ç