Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 75
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 74 Kasım-Aralık 2020l
 
 
SEKTÖR-ATAMA
 
 
 
MENARINI TÜRKİYE
ÜLKE MÜDÜRÜ CENK BALCI OLDU

3 Ocak 2022-İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini’nin META Bölgesindeki büyüme stratejisini destekleme ve operasyonel etkinliği güçlendirme amacıyla organizasyonda yeniden yapılandırma ile Menarini Türkiye’de önemli bir atama gerçekleştirildi. 2014 yılından bu yana Ticari İşler ve Satış Direktörü olarak Menarini’de görev yapan Cenk Balcı Menarini Türkiye Ülke Müdürü olarak atandı. 1 Ocak 2022 itibari ile yeni görevine başlayan Cenk Balcı Menarini META Bölge Başkanı Uğur Bingöl’e raporlayacak.

  Ülke Müdürü Cenk Balcı Oldu.

Tarsus Amerikan Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Balcı, yüksek lisans eğitimini Amerika’da tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Roche İlaç’ta Ürün Müdürü olarak başladı. Sektörde farklı firmalarda pazarlama ve satış yöneticiliği pozisyonlarında bulunduktan sonra 2014 yılında Menarini Türkiye’ye katılan Balcı, Ülke Müdürlüğü görevine atanmadan önce Menarini Türkiye Satış ve Ticari İşler Direktörü olarak çalışmaktaydı.

 

Menarını Türkiye Hakkında  

Menarini Türkiye Hakkında:

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında Türkiye’nin ilk ilaç firması İ.E. Ulagay’ı satın alarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 36 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Menarini Türkiye, ilaç sektöründe 100 yılı aşkın tecrübesi ile kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümleri sunmaktadır. İstanbul'daki fabrikasında Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçlarının üretimini yapan Menarini, Türkiye’deki 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanları sağlıklı bir gelecekle buluşturmak için çalışmaktadır. 2021 yılında gerçekleştirilen Kincentric Best Employers – Türkiye 2021 programı kapsamında Türkiye’nin En İyi İş Yerleri arasında seçilen Menarini Türkiye, insan sağlığı için değer yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 
Popüler Sağlık Dergisi
3 Ocak 2022 Z.Ç