Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim

Popüler Sağlık_Ebülten

Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayi 83
 
Popüler Sağlık Dergisi 81. sayı
 
 
Popüelr Sağlık Dergisi Sayı 80
 
 
Popüüler Sağlık Dergisi 79.Sayı 2022
 
 

SEKTÖRDEN

 
 

Kedrion Türkiye’ye "Great Place to Work" sertifikası

 
Kedrion Türkiye’ye "Great Place to Work" sertifikası

Plazma kaynaklı hastalık ve rahatsızlıklar için tedavi çözümleri sunan Kedrion Türkiye, kurum kültürlerini ve çalışan deneyimini değerlendiren bağımsız araştırma kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen “Great Place to Work” sertifikasının sahibi oldu.

Plazma ürünleri üretimi alanında sektörün önde gelen ilaç şirketi Kedrion Türkiye, şirketlerin global düzeyde, çalışanlar tarafından nasıl değerlendirildiğini, sektördeki algıları ve iletişim stratejilerini ölçümleyen “Great Place to Work” sertifikasını almaya hak kazandı. Sertifikalandırma sürecindeki değerlendirmeler, çalışanlara yönelik takım ruhu, gurur, saygı, hakkaniyet ve güvenilirlik alanlarındaki detaylı anketlerle belirlenen “Great Place to Work” sertifikası ile Kedrion, başarılı insan ve kültür uygulamalarını tescillemiş oldu.

Kedrion Türkiye’ye "Great Place to Work" sertifikası  

Türkiye Genel Müdürü Sema Özel Baydar:'' Global ölçekli bir enstitü olan Great Place to Work’un değerlendirmeleri Kedrion için oldukça önemli.''

“Kedrion olarak çalışma arkadaşlarımızın mutlu olduğu bir çalışma kültürü yaratabilmiş olmak bizim için çok değerli. İnsan odaklı yaklaşımı kurum kültürümüzün her basamağında koruyan bir çalışma hayatı sağlamak için sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Çalışanlarımızın da bu samimi çabamızı görerek, şirketimizdeki deneyimlerini olumlu olarak değerlendirmesi bizler için gurur verici. Hem sektörümüz hem de ülkemiz için özveriyle çalışan bir ekibe sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Çalışan memnuniyetini doğrudan ve bağımsız bir şekilde ölçen bu analiz süreci sonucunda “harika bir iş yeri” olarak değerlendirilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Çalışanlarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini yakından takip ederek, kurumsal değerlerimize uyumlu kurum kültürümüzü güçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kedrion Türkiye

Kedrion Hakkında:
Kedrion Koagülasyon ve Nörolojik Bozukluklar ile Primer ve Sekonder İmmün Yetmezlikler gibi nadir ve ciddi hastalıkların ve durumların önlenmesi ve tedavisi için plazma türevi terapötik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımında uzman olan global biyofarmasötik ilaç şirketidir. Kedrion, 2001 yılında İtalya’da Marcucci ailesi tarafından kurulsa da ilaç sektöründeki kökenleri 1950’lere dayanmaktadır. 2022 yılında Kedrion, nadir hastalıkların tedavisi için yüksek kaliteli plazma kaynaklı ilaçların tedariğinde 60 yılı aşkın deneyime sahip İngiltere merkezli bir şirket olan BPL (Bio Products Laboratory) ile güçlerini birleştirdi. Böylece 100’den fazla ülkeye hayat kurtarıcı ürünlerden oluşan geniş bir portföy ile Amerika’da da toplamda 71 merkeze yayılan, Çek Cumhuriyetlerinde de 4 tane olmak üzere toplam 75 plazma toplama ağına sahip, uluslararası bir biyofarmasötik ilaç şirketi haline gelmiştir.

 

 

Popüler Sağlık Dergisi