Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 78
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 76 Eylül-Ekiim 2021
 
 
 
 
 

SEKTÖR/ATAMA

 
 

KANSERLİ ÇOCUKLARA UMUT VAKFI(KAÇUV) GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNE KÜBRA AVTEPE GETİRİLDİ

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda (KAÇUV) Genel Müdürlük görevine Kübra Avtepe getirildi. Mayıs ayında görevine başlayan Avtepe, KAÇUV’un yürüttüğü projeleri güçlendirmek için sürdürülebilir çalışmalara devam etmeyi ve Vakfı geleceğe taşıyacak yeni stratejiler geliştirmeyi hedefliyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda (KAÇUV) Genel Müdürlük görevine Kübra Avtepe getirildi.  

 

KAÇUV ailesine katılmaktan büyük gurur duyduğunu aktaran Kübra Avtepe “KAÇUV 22 yıldır çocukluk çağına uygun yöntemleri gözeterek, kanser tedavisi sırasında ihtiyaç duyulan psikolojik ve sosyal gereksinimleri destekleyen bir Vakıf olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar yürüttüğü çalışmaların takipçisi de olduğum için ayrıca heyecan duyuyorum. Özel sektör ve sivil toplumda edindiğim deneyimlerle KAÇUV’un bir parçası olduğum için çok mutluyum. KAÇUV’u geleceğe taşıyacak stratejilerin belirlenmesi için çalışmalar yürütmeyi hedeflerken daha fazla çocuğa ve aileye destekte bulunmak için bitmeyen heyecan ve gücümüzle ekip olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler bölümünde mezun olmasının ardından yine İstanbul Üniversitesi’nde AB Siyasi Yapısı bölümde tamamlayan Avtepe, kariyerine AXA Oyak’ta Müşteri İlişkileri Uzmanı olarak başladı. TOFAŞ firmasında 15 yıl süresince İnsan Kaynaklarının her alanında çalışarak deneyim elde etti. 2010 yılında sivil toplum alanına geçerek Türk Eğitim Vakfı’nda (TEV) İnsan Kaynakları biriminin sıfırdan oluşturulması misyonunu üstlendi. Kurum içinde değişim ve organizasyonel yapılanma süreçlerini yürüttü. Son olarak TEV’i geleceğe taşıyacak uzun dönemli stratejilerin oluşturulması, entegrasyon ve kurum kültürü çalışmaları adına Kurumsal Gelişim ve Entegrasyon Yönetimi Müdürü görevini üstlendi.

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakıf, çocukların tedavi süreçlerinde aileleri ile birlikte ücretsiz konaklayabilecekleri Aile Evleri ile hizmet vermektedir. Hastanelerin çocuk hematoloji ve onkoloji servislerinde ve Aile Evleri’nde psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi açıdan yaşam kalitelerini arttıracak etkinlikler ve projeler yürütmektir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde başlayan faaliyetler halen İstanbul, İzmir, Bursa ve Zonguldak’ta toplam 15 hastanenin 19 servisinde sürdürülmektedir.

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)
Detaylı bilgi için: www.kacuv.org
Instagram: https://www.instagram.com/kacu...
Facebook: https://www.facebook.com/Kacuv
Twitter: https://twitter.com/KACUV1
LinkedIn: https://www.linkedin.com/compa...
YouTube: https://www.youtube.com/channe...

 

 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi

26.Mayıs 2022