Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi_Sayı71
 
 
 
GÜNCEL-SOSYAL SORUMLULUK

Gilead’dan HIV farkındalığı için iletişim kampanyası
“Birlikte HIV’den Güçlüyüz”

Gilead, Türkiye’de HIV enfeksiyonu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir iletişim kampanyası başlattı. “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” çatı sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, “En Büyük Hastalığım” mesajıyla hazırlanan kısa film ve posterlerle HIV’in kontrol altına alınabileceği vurgulanacak.

Hiv farkındalığı kampanya-Gliead- En Büyük Hastalığım

HIV enfeksiyonu ile mücadelede geliştirdiği tedaviler ile lider olan Gilead, Türkiye’de HIV farkındalığı için bir iletişim kampanyası başlattı. “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” çatı sloganının altında “En Büyük Hastalığım” adıyla 5 Temmuz’dan itibaren sosyal medyada başlatılan kampanyanın ilk fazı Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.

“En Büyük Hastalığım” sloganıyla çekilen kısa film sosyal medya platformlarında HIV farkındalığı yaratılması için yayınlanırken, aynı sloganla hazırlanan posterler de HIV bilinirliğinin yaygınlaşması için kullanılacak. Kreatif çalışmaları Tazefikir Reklam Ajansı tarafından yapılan kampanya ile HIV pozitif bireylerin tutkun oldukları hobilerinin hayatlarındaki yeri ve önemi vurgulanıyor.

Kuş merakı olan bir gencin “En Büyük Hastalığım” diyerek kendini ifade ettiği kısa film, HIV pozitif bireylerin tedavi alarak sosyal hayat içinde yer almaya devam edebildiklerini vurgulamak amacı ile kurgulandı. Yönetmen Selim Demirdelen tarafından çekilen filmle başlayan kampanya, yine “En Büyük Hastalığım” sloganıyla farklı mesajlar içeren posterlerin sosyal medyada yayılımıyla sürecek.

Kampanya, Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Temmuz 2019’da duyurulan “Türkiye HIV/AIDS Kontrol Programı 2019-2024” Eylem Planında yer alan “Toplumda HIV enfeksiyonunun tedavi edilebilir bir enfeksiyon olduğu, düzenli tedavi altında olmanın HIV enfeksiyonundan AIDS evresine dönüşmeyi engelleyip bulaştırıcılığı azaltacağına dair farkındalık çalışmaları yapılması” hedefine destek vermek amacı ile hazırlandı.

Bu bağlamda Gilead, özellikle hastalığın yaygınlaştığı 17-45 yaş arasındaki insanlarda HIV konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

www.birliktehivdengucluyuz.com WEB SİTESİ DE HIV POZİTİF BİREYLERE DESTEK VERİYOR

Kampanya kapsamında, HIV’den korunma yöntemleri ve test olanakları ile ilgili bilgilerin yanı sıra HIV pozitif bireylerin sağlıklarını bütüncül olarak korumaları ve güçlendirmelerini amaçlayan www.birliktehivdengucluyuz.com isimli web sitesi kullanıma açıldı. Web sitesi; HIV pozitif bireylerin kendi sağlıklarını yönetebilecekleri ve aynı zamanda birçok konuda bilgi alabilecekleri şekilde tasarlanan bir platform.

 

 
Bülten/Popüler Sağlık Dergisi
08.7.2019

 

Copyright © populersaglikdergisi.com