Popüler Sağlık Dergisi  
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
HABER / İLAÇ SEKTÖRÜ

AMGEN, kanser farkındalığına dikkat çekiyor!

Uluslararası Kanser Savaş Örgütü (UICC) ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği öncülüğünde, Amgen’ın da katılımıyla 4 Şubat Dünya Kanser günü kapsamında Dünya Sağlık Örgütü’nün 2025 yılına kadar bulaşıcı olmayan hastalıklardan doğan ölüm oranlarını %25 azaltmak hedefi doğrultusunda bir kampanya başlatıldı.

Kampanyanın tanıtım toplantısına katılan, Dünya Kanser Kontrol Örgütü önceki dönem Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın, Oğuz Tongsir, Amgen Onkoloji ve Hematoloji Ürünleri İş Birimi Direktörü Uğur Günaydın tedaviye zamanında erişimin ve kanser farkındalığın artırılmasının önemine dikkat çekti.


AMGEN dunya Kanser Gunu2018
 

“Amacımız Hastaların Yaşamlarında Önemli Bir İyileşme Sağlamak”

Onkoloji ve Hematoloji Ürünleri İş Birimi Direktörü Uğur Günaydın toplantıda yaptığı konuşmasında; “2018’e gelmiş olmamıza rağmen halen dünya genelinde her yıl 8.8 milyon insanı kanser nedeniyle kaybediyoruz. Bu rakam kanserle mücadelenin ne kadar önemli olduğuna işaret ediyor.  4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle kanser ile ilgili farkındalığın artırılması yoluyla önlenebilir milyonlarca kaybın önüne geçilmesinin son derece değerli olduğunu düşünüyoruz. Dünya Kanser Kontrol Örgütü’nün (UICC), bu özel günde özellikle tedaviye erişim konusunda tüm dünyaya bulunduğu çağrıya destek veriyoruz. Amgen Türkiye olarak kanser hakkında farkındalığı artırmayı amaçlayan bu özel günün bir parçası olmaktan kıvanç duyuyoruz. Sağlıklı ve kansersiz bir dünya için el ele çalışmak çok önemli” dedi.

Onkoloji ve hematoloji alanlarında ilk biyoteknolojik tedavilerin yenilikçi üreticilerinden biri olan Amgen, biyoteknolojik tedavi seçenekleri ile Lösemi, Kolorektal, Multipl Miyelom gibi agresif kanser türleriyle ve ciddi hastalıklarla mücadelede en ön saflarda yer alıyor.

 
Amgen İlaç  

Amgen Türkiye Hakkında:
Biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır.  Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık durumlarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır. 2012 yılında Mustafa Nevzat İlaç‘ı 700 milyon Dolar’a satın alarak Türkiye’deki yatırımlarını güçlendirmiştir.

Bu yatırımı ile Amgen, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan birisi olmuştur. Amgen Türkiye’de 1000’den fazla çalışanıyla üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütmektedir. Mustafa Nevzat İlaç’a ait bitmiş ürün ve hammadde tesislerindeki üretim gücü sayesinde Türkiye’den dünya pazarlarına ilaç ihracatını artırmayı hedeflemektedir.
07.3.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com